بهترین آنتی ویروس اندروید؛ معرفی و بررسی ۱۰ آنتی ویروس برتر به همراه لینک دانلود

 

اندروید با اختلاف خیلی زیاد محبوب ترین سیستم عامل موبایلی دنیاست که روی دستگاه های خیلی زیادی نصب شده، پس تعجبی نداره که خیلی از بدافزارها سیستم عامل گوگل رو هدف قرار دادن، و بیشتر هم خود رو درون اپلیکیشنای جعلی مخفی کردن.

واسه همین در بیشتر دستگاه های اندرویدی به طور پیش فرض امکان نصب نرم افزار از منابع و مغازه های نرم افزاری دیگری جز گوگل پلی وجود نداره. اما اگه خودتون بخواهید از دیگر منابع، اپلیکیشن دریافت کنین، خطر بزرگی می کنین و بهتره که یک اپلیکیشن امنیتی یا آنتی ویروس هم روی دستگاه تون نصب کنین. ما در این مقاله می خواهیم به معرفی بهترین آنتی ویروس اندروید بدیم.

 

خیلی از این برنامه ها عملکردی بالاتر از اسکن خودکار سیستم دارن و سعی می کنن به شکل فعالانه از باز شدن صفحات یا فایلای خراب کردن کننده هم جلوگیری کنن.

۱. AVL

AVL یکی از برندگان سابق جایزه ی AV-Test (از خوشنام ترین مؤسسات جداگونه آزمایش آنتی ویروس) در بخش بهترین نرم افزار محافظتی دستگاه های موبایلی بوده. این برنامه علاوه بر دارا بودن پایگاه داده آنتی ویروس، هر نوع فایل اجرایی رو که وارد دستگاه می شه هم شناسایی می کنه.

از دیگر ویژگیای کاربردی اون میشه به توانایی مسدودسازی شماره تلفنا اشاره کرد که واسه جلوگیری از ایجاد تماسای خطرناک به درد می خوره. علاوه بر این، ویژگی ضد فیشینگ هم در همون مرحله اول از بارگذاری شدن سایتای خطرناک جلوگیری می کنه. این اپ طوری طراحی شده که استفاده ی زیادی از منابع دستگاه نداشته باشه و این موضوع واسه صرفه جویی در مصرف باتری همیشه دارای اهمیته.

می تونین AVL رو از اینجا دانلود کنین.

۲. Avast Mobile Security

غول دنیای آنتی ویروسا، Avast، با مهارت و ظرافت خیلی، دست به تولید اپلیکیشنی زده که بالاتر از اسکنرهای عادیه. ویژگیای اضافه نسخه رایگان این برنامه شامل مسدودساز شماره تلفن، فایروال و قابلیتی واسه مقابله با دزدیه که به شما اجازه می ده تا در صورت دزدیده شدن دستگاه، از راه دور هم بتونین موبایل خود رو قفل یا پاک سازی کنین.

این اپلیکیشن قبلا پولی بود ولی الان رایگان شده و با کمک به فعالیت خود ادامه می ده. واسه حذف این می تونین به شکل ماهانه یا هرساله مبلغ کمی رو بدین. توانایی خیلی مفید بعدی «قفل اپا» نام داره و به شما اجازه می ده تا اپای داخل دستگاه رو با PIN قفل کنین. این برنامه به بدافزارها اجازه نمی ده تا بتونن به طور خودکار اپلیکیشنایی مثل اپ بانکداری رو اجرا کنن.

می تونین Avast Mobile Security رو از اینجا دانلود کنین.

۳. Bitdefender

Bitdefender نام بزرگی در بخش ی امنیته، و آنتی ویروس رایگان اونم فوق العاده سبکه. این اپلیکیشن واقعا اصلا پشت زمینه دستگاه شما اجرا نمی شه، پس منابع سیستم رو درگیر نمی کنه. بخاطر این باید برنامه زمانی خاصی ترتیب بدین تا مرتبا دستگاه رو به شکل دستی اسکن کنین. البته اپلیکیشنای جدیدی که داخل دستگاه دانلود می کنین به طور خودکار اسکن می شه.

امتیاز بعدی این اپلیکیشن اینه که بی معطلی بعد از نصب می تونین از اون استفاده کنین و احتیاجی به پیکربندی اضافی نداره.

اگه به دنبال لایه ای اضافی واسه محافظت از خود هستین، با ثبت نام در سایت این شرکت ۱۴ روز به طور رایگان و آزمایشی از Bitdefender Mobile Security استفاده کنین. این برنامه علاوه بر خود آنتی ویروس بخشی واسه محافظت با هم از مرورگر کروم و تواناییای ضد-سرقت هم داره.

می تونین آنتی ویروس رایگان Bitdefender رو از اینجا دانلود کنین.

۴. McAfee Security & Power Booster Free

زمانی که بحث آنتی ویروسای کامپیوتری پیش میاد McAfee هم یک نام شناخته شده ی دیگره، و اپ اندروید اونم کارکرد قابل قبولی داره. این برنامه سوای از خود اسکنر آنتی ویروس، تواناییای رایگانی مثل ردیابی دستگاه و قفل کردن و پاک سازی از راه دور رو در اختیار کاربر قرار می ده. حتی اگه دستگاه شما دزدیده شه، این اپلیکیشن می تونه از چهره ی سارق عکس بگیره.

علاوه بر این با کمک این برنامه می تونین ببینین کدوم اپلیکیشنا نشت اطلاعات دارن و در صورت ضرورت اونا رو قفل کنین. McAfee دسترسی به سایتای خطرناک و با استعداد آلودگی رو هم بسته می کنه، و به شما اجازه می ده تا فهرستی از شماره تلفنای مزاحم (Blacklist) داشته باشین.

نسخه پولی این اپ امکان حذف و دریافت پشتیبانی تلفنی رو هم واسه شما فراهم می کنه.

می تونین McAfee Security & Power Booster Free رو از اینجا دانلود کنین.

۵. Kaspersky Mobile Antivirus

کسپرسکی هم در کنار بازیگران بزرگی که معرفی کردیم مثل Bitdefender معروفیت خوبی داره. نسخه رایگان این برنامه ویژگیای فوق العاده ای داره و در شناسایی بدافزارها عالی عمل می کنه تا جایی که به گفته AV-Test در نوامبر پارسال، میزان شناسایی این برنامه ۹۹٫۹% است.

علاوه بر این کسپرسکی سعی می کنه قبل از کلیک روی سایتا و لینکای خطرناک اونا رو بسته کنه تا از بروز آلودگی در همون مرحله اول جلوگیری شه.

واسه استفاده از این اپلیکیشن می تونین اول نسخه آزمایشی ۳۰ روزه ی Kaspersky Internet Security رو امتحان کنین (کاربری هرساله ی این برنامه ۱۴٫۹۵ دلار هزینه داره). نسخه پولی اونم تواناییای امنیتی اضافه ای مثل فیلترینگ تماس و پیامک رو در اختیار شما می ذاره.

می تونین Kaspersky Mobile Antivirus رو از اینجا دانلود کنین.

۶. Sophos Free Antivirus and Security

آنتی ویروس رایگان Sophos قبلا یک بار در سال ۲۰۱۵ تونست جایزه ی بهترین محصول محافظتی سال رو از AV-Test دریافت کنه. این برنامه برخلاف بقیه اسکنرها نداره. آنتی ویروس Sophos سایتایی رو که محتوای نزدیک به اسپم یا غیرقانونی داشته باشه بسته می کنه.

این برنامه اپا رو واسه اطمینان از بدافزار نبودن اونا اسکن می کنه و در صورتی که نشت اطلاعاتی داشته باشن به شما خبر می ده. در این آنتی ویروس که پایگاه داده اون روزانه به روز می شه، می تونین با تعیین یک برنامه زمانی از پیش تعیین شده به اسکن فایلا و پوشها بدین.

این اپ یک اسکنر کد QR هم داره که واسه تنظیم ارتباطات امن Wi-Fi قابل استفادهه. علاوه بر این ابزاری واسه تولید گذرواژهای یک بار مصرف هم در این برنامه قرار داده شده تا واسه سیستمای گرفتن هویت دو مرحله ای بتونین از اون استفاده کنین.

می تونین Sophos Free Antivirus and Security رو از اینجا دانلود کنین.

۷. Norton Security and Antivirus

این برنامه رایگان از شرکت Norton در آزمایش چند ماه پیش AV-Test قادر به شناساییِ ۱۰۰ درصدِ بدافزارهای اندرویدی بود. این اسکنر به وسیله Norton Mobile Insight پشتیبانی می شه و می تونه ویروس درون اپا و فایلا رو شناسایی و بعد به طور خودکار اونا رو حذف کنه.

ازجمله ویژگیای مفید این برنامه میشه به توانایی قفل کردن تلفن از راه پیامک یا در صورت ورداشته شدن سیم کارت از روی گوشی اشاره کرد. علاوه بر این اگه دستگاه گم شه می تونین از راه دور اونو قفل کنین (یا اونو طوری تنظیم کنین که پس از ۱۰ بار سعی ناموفق واسه وارد کردن رمز، قفل شه).

شما می تونین این اپلیکیشن رو اول در یک بازه ی زمانی یک ماه امتحان کنین و از ویژگیای اضافه اون مثل فیلترینگ SafeWeb استفاده کنین که واسه مسدودسازی سایتای خراب کردن کننده کاربرد داره.

می تونین Norton Security and Antivirus رو از اینجا دانلود کنین.

۸. Trend Micro Mobile Security & Antivirus

اپلیکیشن شرکت Trend Micro نه تنها در اپلیکیشنای جدید به دنبال بدافزار می شه، بلکه از دسترسی برنامه های جدیدی که روی نصب دستگاه می شه به بقیه برنامه ها هم جلوگیری می کنه. این ویژگی به ویژه واسه دستگاه های مدیریتی و والدین کاربرد داره.

علاوه بر این یک اسکنر مخصوص هم واسه فیسبوک هست که اگه در پروفایل تون اطلاعات شخصی حساس وجود داشته باشه درباره اون به شما اخطار می ده.

نسخه رایگان این اپ امکان استفاده ی آزمایشی ۷ روزه از این برنامه رو فراهم می کنه. در این برنامه آزمایشی توانایی مسدودسازی بدافزار هم هست که حتی پیش از نصب برنامه ها می تونه اونا رو اسکن کنه. در کنار اینا ابزارهایی واسه وبگردی ایمن و فیلترینگ تماس و پیامک هم هست.

می تونین Trend Micro Mobile Security & Antivirus رو از اینجا دانلود کنین.

۹. AhnLab V3 Mobile Security

این اپلیکیشن امنیتی کره ای از شرکت AhnLab به اندازه بقیه گزینه های این فهرست معروف نیس، ولی با این حال به گفته AV-Test میزان شناسایی خیلی بالایی داره (۹۹٫۶%) و حتی روی دستگاه ّهای قدیمی هم خوب اجرا می شه. این برنامه با بوستر داخلی خود به بهتر شدن سرعت کارکرد موبایل شما کمک شایانی می کنه.

تا ۱۰ روز می تونین از امکانات ضد-بدافزاری این اپلیکیشن به طور رایگان استفاده کنین؛ امکاناتی که به طور فعال به دنبال آسیب پذیریا می شه و اگه اپلیکیشنی پیدا شه که احتمال نشت اطلاعات داشته باشه اونو به آگاهی شما میرسوند.

از دیگر ویژگیای مفید مربوط به حریم خصوصی میشه به گالری مخفی واسه عکسای شخصی و پاک سازی امن سوابق وبگردی کاربر اشاره کرد. تواناییای ضد-سرقت هم به گونه ایه که در صورت گزارش کردن گم شدن دستگاه یا عوض کردن سیم کارت اخطار صادر می شه. می تونین از راه دور دستگاه خود رو ردیابی، قفل یا پاک سازی کنین.

می تونین AhnLab V3 Mobile Security رو از اینجا دانلود کنین.

۱۰. Avira Antivirus Security

اپلیکیشن امنیتی Avira نه تنها فایلای دانلودی و محتویات حافظه ی موبایل شما رو اسکن می کنه، بلکه می تونه رسانه های ذخیره سازی خارجی مثل SD Card رو هم اسکن کنه. در این برنامه اپلیکیشنا با کمک یک سیستم اندازه بندی طبق حریم خصوصی رده بندی شدن. اینطوری آسون تر می تونین تصمیم بگیرین که چقدر در دادن اطلاعات شخصی به این اپلیکیشنا اطمینان کنین.

توانایی Identity Safeguard مرتبا بررسی می کنه تا ببینه که آدرسای ایمیل موجود در مخاطبان شما در فهرستای مربوط به رخنهای بزرگ اطلاعاتی هست یا نه. این اپلیکیشن به وسیله یک پرتال مدیریت طبق وب کنترل می شه که اگه بخواهید تنظیما خاصی رو روی چندین دستگاه اندرویدی اعمال کنین می تونین از اون کمک بگیرین.

نسخه پولی این برنامه شامل پشتیبانی بهتر، مسدودسازی خودکار سایتای خراب کردن کننده و به روز رسانیای بیشتره.

می تونین Avira Antivirus Security رو از اینجا دانلود کنین.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *