پایان نامه با موضوع کتابفروشی ها، کتابخوانی

دانلود پایان نامه

یکی دیگه از جاذبه های ادبی پراگ، کافه ایه که راینر ماریا ریلکه اوقاتش رو در اون سپری می کرد. «کافه ساویا» (Cafe Slavia) در مرکز شهر و روبری تئاتر ملی قرار گرفته و ریلکه صحنه رستوران رو در کتاب «دو داستان پراگی» در همین کافه نوشته س. کافه ساویا این روزا محل تجمع خیلی از نویسندگان و روشنفکران پراگی به شمار می رود.

بروکسل، بلژیک

بروکسل شروع کننده سنتی تازه در مورد ادبیات و کتابخوانیه؛ شب ادبیات اروپایی

پایتخت بلژیک، شروع کننده سنتی تازه در مورد ادبیات و کتابخوانیه؛ شب ادبیات اروپایی. طبق این سنت هرساله، در بعضی کافه ها و کتابفروشی های بروکسل، شبی رو به خوانش ۱۷ اثر از نویسندگان اروپایی می پردازند. این ایده به بقیه این شانس رو می دهد تا همزمان با گشت و گذار در شهر، بتونن در خوانش آثار اروپایی هم شرکت کنن.

۱۰ پایتخت ادبی اروپا

هم اینکه می تونید واسه چشیدن طعم ادبیات بلژیک به «موزه و مجموعه های ادبیات» (Archives and Museum of Literature) سر بزنین. این موزه در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد و مرکز اسناد و تحقیقات آثار نمایشی و ادبی فرانسوی زبون بلژیک به حساب می رود. موزه ادبیات، در همکاری نزدیک با «کتابخونه سلطنتی بلژیک» (Royal Library of Belgium)، به جمع بیاری، منظم سازی، فهرست کردن و حفظ اسناد مربوط به نویسندگان معتبر بلژیکی مثل میشل دو گلدرود، موریس مترلینک و بسیاری دیگه پرداخته. مجموعه های خاص این موزه شامل آثار برجسته ای از نویسندگان شهیر آوانگارد مثل امیل وراران و آندره بایلون می شه.

این مطلب مشابه را هم بخوانید :   بازده غیر عادی