پایان نامه با موضوع نمایش نامه، داستایفسکی

دانلود پایان نامه

سن پترزبورگ، شهر زنده و پر جوش و خروش روسیه، پس زمینه خیلی از آثار مدرن و سنتی بوده. حدود دو سوم ماجراهای نقل شده در آثار داستایفسکی در خیابون های این شهر بوجود اومده و واسه دوستداران این نویسنده بزرگ، سن پترزبورگ پر از جاذبه های خاطره انگیزه. از اونجا که نگرانی اصلی داستایفسکی بیشتر مردمون طبقات پایین جامعه بود؛ از تورهای داستایفسکی انتظار گشت و گذار در بعضی از مناطق محبوب توریستی رو مثل خیابون نوسکی نباید داشت.

۱۰ پایتخت ادبی اروپا

 هم اینکه سن پترزبورگ الهام بخش نویسندگان و شاعران معروف دیگری مثل اونا آخماتوا، الکساندر پوشکین، الکساندر بلوک و نیکولای گوگول بوده. گردشگران در سفر به سن پترزبورگ، می تونن از زندانی که زادگاه شعر اونا آخماتوا بود و از تندیس سوارکار برنزی که در شعر پوشکین جون گرفت، دیدن کنن.

پاریس، فرانسه

پاریس ادبی ترین شهر دنیا بین قرون ۱۵ تا ۲۰ میلادی به حساب می رود

هیچ شهری در جهان به اندازه پاریس نتوانستهه استعدادهای ادبی رو به خود جذب کنه، شروع کننده سبک هایی اینجور نورانی باشه و خاستگاه بی شمار آثار ادبی جاودان حساب شه. شاید بشه پاریس رو ادبی ترین شهر دنیا بین قرون ۱۵ تا ۲۰ میلادی شمرد؛ شهری که با افسون خود آثار و شخصیت های خیلی از شاعران، نمایش نامه نویسان و نویسندگان معروف رمان رو شکل داده. این شهر به عنوان یکی از پایتخت های روشنفکری در جهان، زمان زیادیه که مرکز تجمع نویسندگان با ملی بودن ها و نژاد های جورواجور به حساب می رود. از استفان مالارمه و گوستاو فلوبر گرفته تا مارسل پروست، نویسندگان پاریسی، گذشته ای پر داستان رو از مجموعه نسل ها به نمایش گذاشته ان.

این مطلب مشابه را هم بخوانید :   سرمایه اجتماعی از دیدگاه پاتنم

۱۰ پایتخت ادبی اروپا