منبع پایان نامه ارشد با موضوع مواد معدنی، بازارها

دانلود پایان نامه

میوه های عجیب در جهان

چریمویا (Cherimoya) از میوه های بومی رشته کوه آندس در حد واسط شیلی و آرژانتینه و این میوه نادر در آمریکای جنوبی رشد می کنه. این میوه گوشتی و سبزرنگ، طعم شیرین و بوی مطبوعی داره که به شکل غیرمعمول بیضیه و وزن اون به ۵۰۰ گرم هم می رسد. چریمویا شامل ویتامین های لازم، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنیه. پالپ اون رو واسه روی بستنی و سالاد به کار گیری می کنن. این میوه می تونه مواد سمی جزیی رو از بدن شما بیرون کنه و در متعادل کردن فشار خون و ضربان قلب هم موثره.

۳مانگوستین

میوه های عجیب در جهان

مانگوستین (Mangosteen) میوه ای بسیار نادر در بازارهای غربیه که بومی اندونزی بوده و در بعضی از کشورای جنوب آسیا یافت می شه. این میوه که به رنگ بنفشه شامل یه بخش میوه ایه که داخل یه پوسته کوچیک قرار داره. این بخش خوردنی به شکل یه مثلث کوچکه و بسیار معطره.

این میوه، کلسترول یا چربی نداره و منبع غنی ویتامین C است که واسه جلوگیری از خیلی از عفونت ها موثره. آبمیوه اون یکی از نوشیدنی های معروف فصل تابستون در کشورای جنوب آسیاه. مانگوستین خواص دارویی هم داره و آبمیوه اون به کاهش اسهال و مشکلات ادراری کمک می کنه و هم اینکه می تونه سیستم ایمنی رو تحریک کنه.

۴میوه میراکل

میوه های عجیب در جهان