منبع پایان نامه ارشد با موضوع جنوب شرقی آسیا، آمریکا

دانلود پایان نامه

۷جابوتیکابا

میوه های عجیب در جهان

جابوتیکابا (Jabuticaba) یه میوه بنفش رنگی و کمیابه که به جنوب شرق برزیل تعلق داره. این میوه برخلاف بقیه میوه ها روی تنه درخت رشد می کنه و مثل انگوره، البته پوست خارجی اون کلفت تره. پالپ سفید بسیار معطر و شیرینی داره و اکثرا واسه اجناس پخته و مربا به کار گیری می شه که واسه درمان اسهال و آسم خوبه.

۸فیسالیس

میوه های عجیب در جهان

میوه عجیب و غریب فیسالیس (Physalis)، بومی آمریکای جنوبیه و به خونواده گوجه فرنگی تعلق داره. یه برگ شفاف روی پوسته خود داره و برخلاف گوجه فرنگی، اندازه کوچیکی داشته و به همون اندازه اسیدیتهه. این میوه خوشمزه دارای خواص دارویی زیادیه و ویتامین C، و آهن داره؛ به خاطر همین به عنوان یه گیاه خاص در تعدادی از داروهای سنتی به کار می رود. مصرف این میوه هم اینکه می تونه سیستم ایمنی بدن رو تحریک کنه.

۹رامبوتان

میوه های عجیب در جهان

رامبوتان (Rambutan) در سراسر جنوب شرقی آسیا رشد می کنه. این میوه عجیب و بیضی شکل، روی پوسته خارجی خود موهای صورتی داره. اسم این میوه از کلمه مالزیایی «رامبوت» گرفته شده که به معنی «مو» است. بخش گوشتی سفید رنگ اون، شیرین و ترش مزهه. درختان رامبوتان در فصل پاییز و آخرای بهار میوه می بدن. این میوه کربوهیدرات و پروتئین داره و طعم اون مشابه انگوره. این میوه غنی از مس به افزایش اندازه تولید گلبول سفید خون (جنگ با عفونت) در بدن کمک می کنه.