منبع پایان نامه ارشد با موضوع بیماران سرطانی، شیمیایی

دانلود پایان نامه

میوه میراکل (Miracle Fruit) در جنگل های استوایی غرب آفریقا رشد می کنه. در مورد پزشکی، پزشکان از خاصیت شیرین کنندگی این میوه کوچیک و قرمز رنگ، واسه بازگرداندن اشتها به بیماران سرطانی به کار گیری می کنن. این میوه عجیب رو به عنوان توت میراکل، توت شیرین و توت معجزه آسا هم می شناسند. واسه کم کردن کالری هم می توان از این میوه نوش جون کرد، با این حال مصرف زیادتر از اندازه اون باعث اسیدیته در بدن می شه.

۵دوریان

میوه های عجیب در جهان

میوه فصلی دوریان (Durian) رو در کشورای جنوب آسیا به «پادشاه میوه ها» هم می شناسند. درواقع، فقط چند گونه از این میوه الان هست. این میوه بومی اندونزی و مالزیه و به واسطه ی ترکیب مواد شیمیایی جور واجور، بوی نامطبوعی داره. سنگاپور، تایلند، چین و ژاپن، این میوه رو به خاطر بوی بسیار تندش، به طور عمومی ممنوع کرده ان. با این حال بخش گوشتی این میوه، بسیار خوشمزه و خوشمزهه.

اندازه میوه دوریان تا ۳۰ سانتی متر و وزن اون به ۴ کیلوگرم هم می رسد و یه پوسته خاردار سبز رنگ داره. پالپ این میوه داخل این پوسته قرار داره و به رنگ زرد روشنه. اصلا کلسترول و اسید چرب نداره و به لطف وجود شکر ساده، یه خوراکی عالی به حساب می آید. این میوه در جفت و جور بستنی، شیرینی و ژله هم به کار می رود.

۶.خیار خاردار آفریقایی

میوه های عجیب در جهان

خیار خاردار آفریقایی (African Horned Cucumber) یکی از قدیمی ترین میوه های دنیاس که قدمت اون به ۳۰۰۰ سال پیش در آفریقا می رسد. این میوه پوسته ای زرد رنگ با برجستگی های مثل به خار داره. بخش گوشتی این میوه، سبزرنگ و دارای دانه های زیادیه. پوسته خارجی اون غنی از ویتامین C است.

این خربزه ژله ای، شکلی کشیده داره که ۵ تا ۱۰ سانتی متر طول اینه. طعم اون هم حد واسط خربزه و خیاره. آبمیوه ی این میوه بهترین درمان واسه اسیدیته، سوزش معده و اگزما حساب می شه. مصرف این میوه مانع از مشکلات کلیوی و ادراری شده و فشار خون رو تنظیم می کنه.