بارش باران در سواحل خزر و ارتفاعات البرز

مدیرکل پیش بینی و اخطار تند سازمان هواشناسی کشور علاوه بر اشاره به نفوذ جریانات خنک از عرض های شمالی به کشور از بارش باران در سواحل خزر و ارتفاعات البرز در روزای آینده و اتفاق وزش باد و رگبار باران در هفت استان کشور در روز چهارشنبه خبر داد.

احد وظیفه گفت:

طبق بررسی آخرین داده های هواشناسی، در روز سه شنبه به دلیل نفوذ جریانات خنک از عرض های شمالی به کشور و هم اینکه گذر امواج کم دامنه تراز میانی، بارش باران، بعضی وقتا رعد و برق و وزش باد در سواحل غربی و مرکزی خزر، بخش هایی از شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی پیش بینی می شه.

ایشون با اشاره به اینکه این وضعیت تا آخر هفته در نوار شمالی کشور ادامه داره، اعلام کرد:

از روز پنجشنبه علاوه بر مناطق فوق، شرق خزر و بعضی نقاط شمال شرق هم با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد روبه رو هستش.

مدیر کل پیش بینی و اخطار تند سازمان هواشناسی کشور اضافه کرد:

در سه روز آینده هم با گذر امواج تراز میانی، در بعضی نقاط جنوب شرق و جنوب کشور به خاص در ساعات بعدظهر و ابتدا شب رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شه. سواحل دریای خزر هم امروز و فردا روبه رو.

وظیفه در ادامه با اشاره به اطلاعیه گذشته سازمان هواشناسی گفت:

با عبور امواج تراز میانی جو، در روز چهارشنبه در استان های گیلان، مازندران ، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و در ساعات بعدظهر و ابتدا شب در جنوب سیستان و بلوچستان و بعضی نقاط هرمزگان به خاص تنگه هرمز رگبار باران، بعضی وقتا رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شه.

مدیر کل پیش بینی و اخطار تند سازمان هواشناسی کشور در مورد وضعیت هوای استان تهران هم گفت:

آسمون تهران امروز صاف، در ارتفاعات افزایش ابر، بعضی وقتا وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۲۸ و ۱۸ درجه سانتیگراده، هم اینکه آسمون این استان در روز چهارشنبه، کمی ابری، در پاره ای نقاط افزایش ابر، بعضی وقتا وزش باد و در روز پنج شنبه، نیمه ابری و در ارتفاعات بارش پراکنده، بعضی وقتا رعد و برق و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۲۷ و ۱۸ و ۲۸ و ۱۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شه.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *