بارسلونا در تلاش واسه جلوگیری از ورود گردشگرانه

بارسلونا اعلام کرده که از این به بعد مثل گذشته از گردشگران استقبال نمیکنه. با سایت ما همراه باشین.

مقاله های در رابطه:

  • قوانین گردشگری جدید در بارسلونا
  • بارسلونا؛ شهر هنر و معماری

بارسلونا، دو روز پس از اینکه هتل های مرکز شهر رو ممنوع کرد، قانون جدیدی واسه محدود کردن گردشگران مطرح کرد.

بارسلونا در تلاش واسه دور کردن گردشگران

در سال گذشته بارسلونا ۳۲ میلیون بازدیدکننده داشت. گردشگری یه بخش لازم واسه اقتصاد شهره (۱۴ درصد از درآمد هرساله رو به ارمغان می بیاره). این گردشگری، هم اینکه باعث بالا رفتن قیمت خونه، دور کردن مردم محلی و وابستگی مغازه های اصلی به ساپورت از هتل ها و تله های توریستی می شه.

«آدا کولاو» (Ada Colau) شهردار بارسلونا یه طرح راهبردی واسه گردشگران تا سال ۲۰۲۰ ارائه کرده. این طرح به معنی حکومت گردشگریه و مستقیما به روش هایی که بر مردم محلی اثرات منفی داره، مثل ترافیک و ازدحام در خیابون و زیاد شدن قیمت ها، هدف گذاشته.

بارسلونا واسه جنگ با زیاد شدن قیمت املاک شروع به بالا بردن اندازه مالیات آپارتمون های گردشگری کرده و این شهر به آپارتمون های گردشگری جدید مجوز ساخت نمی دهد.

هم اینکه بارسلونا به دنبال مجوز واسه کاهش اتاق ها در تخت خواب و صبحانهه، که به اون ها اجازه می دهد تا تعداد اتاق هایی که در طول سال اجاره داده می شه، کنترل کنن.

بارسلونا در تلاش واسه دور کردن گردشگران

دشمنی بارسلونا بر افزایش گردشگران، هم اینکه شامل گردشگران یه روزه می شه، که از بیرون شهر وارد می شن. شهر بارسلونا در حال برنامه ریزی واسه زیاد شدن قیمت بلیط اتوبوس گردشگرانه، که این کار به نوبه خود، باعث افزایش کرایه اتوبوس می شه.

در دیگر بخش ها، مقامات امیدوارن تا طرح مناطق بدون «سگوی» (Segway) رو اجرا کنن، ترافیک وسایل نقلیه در قسمت های شلوغ شهر در روزای مشخص رو محدود کنن و رستوران های تراسی رو که خورده فروشی می کنن و پیاده رو رو اشغال کرده ان، منتقل کنن.

اقدام شهر واسه جنگ با گردشگران پس از تکرار فشار مردم محلی در ژانویه (اعتراض هزاران ساکن این شهر در راهپیمایی خیابون مشهور و توریستی «لاس رامبلاس» (Las Ramblas) در اعتراض به نوسازی شهر و افزایش تعداد گردشگران) شروع شد.

بارسلونا فعالانه در تلاش واسه دور کردن گردشگرانه

«جانت سانز» (Janet Sanz) معاون شهردار و مسئول برنامه ریزی شهری به NPR گفت:

ما می دانیم که مردم، شهر ما رو دوست دارن، اما  در حال تبدیل شدن به یه پارک توریستی هستیم، هر روز یه فروشگاه مواد غذایی بسته می شه و یه مغازه سوغاتی جای اون رو می گیرد. مردم زندگی کردن اینجا رو دوست دارن. اینجا تنها یه جای سرگرم کننده واسه آخر هفته نیس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *