بارسلونا؛ شهر هنر و معماری

بارسلونا با داشتن گذشته تاریخی غنی، آثار هنری و معماری با شکوهی رو درخود جای داده. با سایت ما همراه شید تا با معروف ترین موزه ها ی پایتخت کاتالان آشنا شید.

بارسلونا با داشتن جاذبه های گردشگری جورواجور، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری اروپا حساب می شه. شهری چند فرهنگی با سواحل طلایی، بناهای تاریخی، هتل های مدرن، شکل های جور واجور غذاهای خوشمزه اسپانیایی که هرساله میلیون ها گردشگر رو دلباخته خود می کنه. بارسلونا با مجموعه آثار هنری و معماری بی مثل و منحصربه فردی که داره مثل نقاشی های پیکاسو یا مجموعه معماری های مشهور و خاص گائودی هر شخصی رو عاشق بازدید از اون آثار می کنه؛ حتی اگه به آثار هنری و معماری علاقه مند نباشن!

مقاله های در رابطه:

  • کاتالونیا؛ سفر ۶ روزه به یاد ماندنی (قسمت دوم)
  • دو حیرت زدگی معماری در بارسلونا

موزه پیکاسو

با اینکه پابلو پیکاسو متولد شهر «مالاگا» (Málaga) در جنوب اسپانیا بوده؛ ولی بارسلونا رو خونه خود می دونسته. اون در سنین نوجوونی از شهر مالاگا به بارسلونا نقل جای کرده و در رشته هنر شروع به تحصیل می کنه و از همون اول تحصیل آثار خود رو خلق می کنه. موزه پیکاسو با بیشتر از ۴۰۰۰ اثر هنری شامل نقاشی، حکاکی، مجسمه و سرامیک یکی از بزرگ ترین و کامل ترین مجموعه آثار سورئال به حساب می آید. این آثار نفیس در پنج ساختمون با معماری گوتیگ (سبک معماری عادی اروپای غربی در قرن ۱۲ تا ۱۶) قرار گرفته ان.

موزه پیکاسو

بیشتر در کنار این نمایشگاه دائمی، نمایشگاه های موقت به خاطر بررسی و نقد بیشتر آثار پیکاسو برگزار می شه. هر ساله از ماه مارس تا ژوئن موزه پیکاسو میزبان نمایشگاه پرتره های پیکاسوه که به عنوان یکی از عناصر مهم کاریکاتور پرتره در آثار هنری در نظر گرفته می شه.

پالائو گوئل

لاساگرادافامیلیا، پارک گوئل و کازابالیو با معماری های حیرت انگیز آنتونی گائودی از شناخته شده ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری بارسلونا به حساب می آیند. پلائو گوئل یکی دیگه از بناهای تاریخی بارسلوناه که مدت ها به دلیل تعمیر و بازسازی بسته بود و در آخر در سال ۲۰۱۲ دوباره به روی عموم گردشگران بازگشایی شد.

بارسلونا

این بنای خوشگل که در محله ال راوال (EL Raval) هستش، به وسیله گائودی واسه خونواده پولدار گوئل ساخته شده بوده. این ساختمون نه فقط یکی دیگه از کارای مشهور گائودی از نظر زیبایی در معماریه؛ بلکه گائودی با تحولی اساسی در سبک ساختاری ساختمون این بنا رو جدا کرده. طوری که سقف ساختمون با ۲۰ دودکش تزئین شده با تیکه های سرامیک و پایین زمین ساختمون با کاربری استبل اسب های خونواده و مهمانان اونا طراحی شده.

خانواده

پالاگوئل بارسلونا

موزه تاریخی شهر بارسلونا

با فرهنگ و تاریخ غنی کاتالان، بعضی وقتا فراموش می شه که بارسلونا مثل بسیاری دیگه از شهر های اروپایی به وسیله رومی های قدیم بیشتر از ۲۰۰۰ سال پیش پیدا شده.

نشون دهنده این حقیقت می تونه آثار به جای مونده با معماری رومی در گوتیک کوآرتر (یا باری گوتیک) باشه که در واقع مرکز قدیم شهر بارسلونه. در پایین میدون تاریخی دل ری (Del rei) که واسه قرن ۱۴ه، موزه تاریخی بارسلونا با خرابه ها و بقایای به جا مونده از زمان رومیان قرار داره.

موزه تاریخی بارسلونا

در بین بقایای به جا مونده، آثار کارخانه تولید ماهی خشک نمکی، ستون های معبد آگوستوس و خیلی از لوازم و وسایل لازم زندگی روزمره رومیان قدیم دیده می شه.

بنیاد آنتونی تاپیس

در دهه ۱۹۸۰ هنرمند کاتالانی به نام آنتونی تاپیس (Antoni Tàpies) بنیاد آنتونی تاپیس رو ساخت تا آثار هنری مدرن و معاصر زمان خود رو به نمایش بزاره. این روزا اینجا به موزه ای با بیشتر از ۸۰۰ اثر هنری معاصر یکی از شناخته شده ترین موزه های هنر معاصره. این بنا در محله Eixample هستش. از برجسته ترین کارای این مجموعه می توان به مجموعه کارای ترکیبی تاپیس بین سال های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ اشاره کرد که کارای ترکیبی از موضوعات روزمره س.

بارسلونا

موزه فردریک مارس

«فردریک مارس» (Frederic Marès) معلم، تاریخدان و مجسمه ساز مشهور اسپانیایی، یه مجموعه دار آثار مهم هم بوده که در واقع موزه فردریک مارس نتیجه کار اون در جمع بیاری آثار منتخب و حیرت انگیز واسه قرن های ۱۲ تا ۱۹ بوده و شامل اشیای متنوعیه؛ از هنرهای مذهبی گرفته تا شکل های جور واجور پیپ که اون از اقصی نقاط دنیا، از هند تا اسپانیا جمع بیاری کرده بوده.

موزه مارس بارسلونا

هم اینکه آثار خود فردریک مارس هم در این موزه به چشم می خورد. بیشتر این آثار مربوط به مجسمه های ساخته شده به وسیله اونه و مهمترین اونا مجسمه سر امپراطور آگوستوس در قرن اوله. پس از بازدید از این موزه خوشگل می تونید در کافه واقع در حیاط موزه بشینین و در آرامش مطلق استراحت کنین و با شکل های جور واجور خوراکی های خوشمزه اسپانیایی پذیرایی شید.

Author: mid5-kojaro

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *