باربادوس کجاس؟

باربادوس کجاس؟ بیشتر از ۵۰۰۰ جزیره در مجمع الجزایر کارائیب هست. هر کدوم از این جزیره ها حیرت زدگی ها و جذابیت های خاص خود رو دارن. باربادوس یکی از اون جزیره ها باشکوهه که شرقی ترین خشکی آنتیل به شمار می رود. در ادامه با سایت ما همراه باشین.

مقاله های در رابطه:

  • راهنمای سفر به جزیره ها کارائیب
  • آروبا کجاس؟
  • ۱۰ جزیره ی بکر در کارائیب
  • راهنمای کامل سفر به آروبا ؛ جزیره ها کارائیب

جزیره بکر باربادوس در تموم طول سال هوای گرمی داره. پس محل مناسبی واسه کشت نیشکره. یعنی می توان گفت این جزیره در منطقه ی آنتیل هستش. اما حالا خوبیش اینه به دلیل قرار گرفتن در شرق آنتیل از طوفان های معروف آنتیل در امانه.

فرهنگ منحصربه فرد این جزیره، ریشه ی انگلیسی، آفریقایی و هند غربی داره؛ پس معماری، آشپزی، موسیقی و رقص متمایزی هم داره. گردشگران می تونن در بین میراث تاریخی، فروشگاه ها، سواحل و طبیعت خوشگل به گشت و گذار بدن و هم اینکه از شب زنده داری های اینجا لذت ببرن. تابستون های جزیره به طور کامل مرطوبه، پس بهترین زمان واسه سفر به باربادوس فصل خشک و گرم بهار خواهدبود.

باربادوس

باربادوس

باربادوس

معرفی

کشور جزیره ای باربادوس (به تلفظ انگلیسی زبون ها باربیدُس) که در بین دریای کارائیب، اقیانوس اطلس شمالی و شمال شرق ونزو ئلا قرار داره، فقط از یه جزیره تشکیل شده و حدود ۲۸۰ هزار نفر جمعیت رو در خود جای داده. ۹۵ درصد مردم این کشور بی مثل که به زبون رسمی انگلیسی صحبت می کنن مشکی پوست و از پیروان دین مسحیت هستن. این کشور بیشینه ی تاریخی غنی و بی آخر جذابی داره. واحد رسمی پول مردم باربادوس دلار (دلار باربادوس) است.

پول-نام-تصویر

این کشور که این روزا از جزیره ها توریستی کارائیب به حساب می رود، واسه اولین بار در قرن ۱۵ به وسیله اسپانیایی ها به رسمیت شناخته شد. اون ها این جزیره رو که جزئی از ممالک دولتی پادشاهی خود می دونستن، واسه اولین بار در سال ۱۵۱۱ روی نقشه ترسیم کردن. بعد از اون تعدادی از مردم سرخ پوست ساکن جزیره، جزیره ها دور و بر رو واسه سکونت انتخاب کردن. اسپانیایی ها دیگه مردمون بومی ساکن جزیره رو هم از جزیره راندند. به خاطر همین این جزیره یه مدت خالی از ساکنان موند. بعد از اون در سال های ۱۶۲۷ تا ۱۹۶۶ (زمان استقلال) این جزیره از مستعمرات بریتانیا بود. در همه طول این سال ها (دوره ی استعماری) باربادوس تنها جزیره ی کارایئب بود که میان قدرت های جور واجور دست به دست نشد.

از اونجایی که باربادوس در جزیره ها کارائیب هستش مثل دیگه جزیره ها این مجموعه از راه گردشگری کسب درآمد می کنه. به علاوه این کشور جزیره ای که حالا تحت حکومت ملکه ی انگلیسه، منابعی از نفت و گاز دریا رو هم در اختیار داره. کلا می توان از باربادوس به عنوان کشوری جوون با میانگین سنی ۳۵ سال و استاندارهای زیادی واسه زندگی یاد کرد.

باربادوس

باربادوس

باربادوس

نشانی

 حدود ۱۷۵ کیلومتری شرق سنت وینسنت، شمال شرق ونزوئلا

دسترسی

بهتره واسه رفتن به این جزیره حتما نقشه ای همراه داشته باشین تا بتونین فاصله ها رو از جزیره ها دیگه نسبت به باربادوس خوب تشخیص بدید. در این منطقه گذرگاه هایی هست که جزیره ها رو به هم وصل می کنه. از اونجایی که این جزیره در آنتیل کوچیک قرار داره و فاصله ی بین جزیره ها زیاد نیس، پرواز، واقع بینانه ترین راه سفره. این روزا فرودگاه گرنلی آدامز خطوط هوایی این کشور رو ساپورت می کنه. این فرودگاه پرواز بدون معطلی رو به ۲۶ شهرستان جور واجور ارائه می دهد. هر هفته دست کم ۴۲۰ پرواز بین المللی فرودگاه گرنلی آدامز رو به مقصد های جورواجور ترک می کنن.

Author: mid5-kojaro

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *