باران و باد شدید واسه ۴ استان کشور پیش بینی می‌شه

مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از بارش باران در بعضی مناطق کشور و سواحل دریای خزر طی سه روز آینده خبر داد.

«احد وظیفه» درباره وضعیت آب و هوای کشور طی سه روز آینده، گفت که بررسی آخرین داده ها و نقشه های پیش پیدا کنی هواشناسی نشون می دهد که با قرار گرفتن جریانات شمالی روی سواحل دریای خزر و گذر متناوب موج تراز میانی جو از این مناطق، طی امروز در استان گیلان و بعضی از مناطق استان های مازندران، گلستان، اردبیل و مناطق شمالی استان آذربایجان شرقی ابرناکی و در بعضی ساعات بارش باران بعضی وقتا همراه با وزش باد شدید رو دارن.

ایشون اضافه کرد که در روز شنبه استان گیلان، اردبیل و غرب استان مازندران هم تماشاگر بارش باران بوده و در علاوه بر بارش پراکنده در شمال غرب آذربایجان شرقی هم دور از انتظار نیس. علاوه بر این در روز شنبه با گذر موجی در استان های واقع در غرب کشور و زاگرس مرکزی افزایش ابر، وزش باد و در ارتفاعات بارش پراکنده رخ میده.

وظیفه هم اینکه بیان کرد که با ضعیف کردن بارش در شمال کشور در روز یکشنبه انتظار بارش های کم و پراکنده در استان گیلان و غرب مازندران رو داریم.

که هم اینکه طی امشب و فردا دریای خزر به خاص سواحل غربی اون روبه رو. در عین حال امروز و فردا خلیج فارس در مرکز و نیمه غربی اون مواج هستش.

وظیفه، درباره وضعیت آب و هوایی پایتخت در سه روز آینده گفت:

امروز هوای تهران صاف همراه با بعضی وقتا وزش باد ابتدا شب و افزایش ابر روبه رو هستش و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب ۲۳ و ۱۲ درجه سانتی گراده. هم اینکه هوای پایتخت در روز یکشنبه کمی ابری و نیمه ابری همراه با وزش باد بوده و بیشترین حد و دست کم دمای هوا به ترتیب ۲۰ و ۱۱ درجه سانتی گراده. در روز یکشنبه هم هوا صاف تا کمی ابری با دمای بیشترین حد ۲۰ درجه سانتی گراد و دست کم ۱۰ درجه سانتی گراد هستش.

Author: mid5-kojaro

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *