باران شدید واسه تهران و ۹ استان دیگه پیش بینی می‌شه

فردا واسه نیمه شمالی خوزستان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، مرکزی، غرب اصفهان، البرز، قزوین و تهران بارش های شدید پیش بینی می شه.

«احد وظیفه» مدیرکل پیش بینی و اخطار سازمان هواشناسی درباره وضعیت آب و هوای کشور در سه روز آینده گفت:

سامانه بارشی که از شب گذشته وارد کشور شده، امروز در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، بخش هایی از مرکز استان های واقع در دامنه های البرز غربی و مرکزی فعال بوده و دلیل رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید و در نقاط سردسیر و مرتفع باعث بارش برف می شه.

ایشون اضافه کرد که این سامانه در روز جمعه با شدت بیشتری در نواحی گفته شده فعال می شه؛ علاوه بر اینکه از آخرای امشب و روز جمعه بارش های پراکنده همراه با وزش باد شدید در دامنه های البرز شرقی و شمال شرق کشور هم رخ میده.

وظیفه ادامه داد که روز شنبه هم بارش پراکنده در بعضی نقاط شمال غرب و شمال شرق کشور و رگبار و رعد و برق در شمال بوشهر، شمال غرب فارس، چهارمحال بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد پیش بینی می شه. در عین حال شدت بارش ها امروز در نیمه شمالی خوزستان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، مرکزی، چهارمحال بختیاری، جنوب آذربایجان غربی و بخش هایی از آذربایجان شرقی هستش و در روز جمعه هم در نیمه شمالی خوزستان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، مرکزی، غرب اصفهان، البرز، قزوین و تهران بارش های شدید رو داریم. هم اینکه طی سه روز آینده اتفاق وزش باد شدید در گیلان و اردبیل پیش بینی می شه.

وظیفه درباره وضعیت آب و هوایی پایتخت هم گفت که هوای تهران امروز یازدهم آذرماه ابری و در بعضی ساعات همراه با بارش باران بعضی وقتا رعد و برق و وزش باد هستش و بیشینه و کمینه دمای هوا ۱۰ و ۶ درجه سانتیگراده. هم اینکه آسمون تهران در روز جمعه ۱۲ آذرماه ابری همراه با بارش باران و بعضی وقتا رعد و برق و وزش باده و بیشترین حد و دست کم دما ۸ تا ۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شه. در روز شنبه ۱۳ آذرماه هم آب و هوای تهران قسمتی ابری همراه با وزش باده و کم کم هوای پایتخت صاف می شه. بیشترین حد دما در این روز ۱۱ درجه و دست کم اون ۲ درجه سانتیگراد هستش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *