باد شدید در راه تهرانه

وزش باد شدید و اتفاق اتفاق گرد و غبار در بعضی نقاط کشور طی دو روز آینده به وسیله مدیرکل پیش بینی و اخطار تند سازمان هواشناسی اعلام شد.

«احد وظیفه» مدیرکل پیش بینی و اخطار تند سازمان هواشناسی گفت:

طبق بررسی آخرین داده ها و نقشه های پیش پیدا کنی هواشناسی، طی دو روز آینده در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر و به شکل پراکنده در ارتفاعات البرز و نواحی مرکزی کشور افزایش ابر، رگبار باران، وزش باد شدید موقت و در بعضی مناطق رعد و برق رخ هستش.

ایشون با بیان اینکه در مناطق شمال شرق، شرق، جنوب شرق بارش های رگباری، بعضی وقتا با رعد و برق وجود داره، اضافه کرد:

امروز، دوشنبه ۱۳ اردیبهشت، در بعضی مناطق شرق و شمال شرق کشور و دامنه های جنوبی البرز شامل استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، مرکزی و قم وزش باد شدید موقت رخ میده که در مناطق با استعداد اتفاق گردوخاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نخواد بود.

مدیرکل پیش بینی و اخطار تند سازمان هواشناسی گفت که شدت بارش های امروز در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، بخش های مرکزی کرمان و مناطق شمالی شمال غرب، اردبیل و بخش هایی از غرب کشور هستش، هم اینکه در روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت، شدت بارش ها در استان های کرمان، نیمه شمالی خراسان رضوی، غرب خراسان شمالی ، سمنان و شمال و شرق سیستان و بلوچستان پیش بینی شده.

به گفته وظیفه، در روزای سه شنبه و چهارشنبه اتفاق گردوخاک در نوار مرزی غرب، جنوب غرب و شرق کشور وجود داره و امروز خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج هستش.

ایشون در مورد وضعیت هوای استان تهران طی روزای آینده گفت که آسمون تهران در روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت، نیمه ابری، در بعدظهر ابری و بارش پراکنده همراه با رعدوبرق، بعضی وقتا وزش باد شدید با بیشترین حد و دست کم دمای ۲۸ و ۱۸ درجه سانتی گراد و در روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت، کمی ابری، در بعدظهر افزایش ابر، بعضی وقتا وزش باد شدید با بیشترین حد و دست کم دمای ۳۰ و ۲۰ درجه سانتی گراد پیش بینی می شه.

مدیرکل پیش بینی و اخطار تند سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به دیگر اطلاعیه ی این سازمان، تأکید کرد که در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و شمال غرب کشور در بعدظهر و ابتدا امشب رشد ابرهای همرفتی دلیل رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، احتمال آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها می شه.

واسه امروز بارش باران، بعضی وقتا با رعدوبرق و وزش باد شدید و آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق خراسان جنوبی، شمال استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و رگبار و رعدوبرق بعضی وقتا وزش باد شدید در ارتفاعات کرمان پیش بینی می شه.

ایشون در آخر گفت که در روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت، احتمال بارش باران، بعضی وقتا با رعدوبرق و وزش باد شدید و آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها در نیمه ی شمالی خراسان رضوی، غرب خراسان شمالی، نیمه ی جنوبی کرمان، مناطق میانی و شرقی سیستان و بلوچستان هست، ازاین رو پیشنهاد می شه جهت جلوگیری از خسارات احتمالی آمادگی لازم به کار گیری کرده شه.

 

Author: mid5-kojaro

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *