بادیگارد خود در سفر باشین

فرقی نداره که هنرمند، مدیرعامل یا حتی یه شخص عادی باشین شک نداشته باشین شما در سفرتون اطلاعات شخصی دارین که باید از اون ها مواظبت شه. در این مقاله به بررسی نکات ایمنی می پردازیم تا هر مسافری بتونه بادیگارد خود باشه.

مقاله های در رابطه:

  • ۶ راه حل واسه حوادث نابهنگام در سفر (قسمت اول)
  • چیجوری ایمنی کودکانمون رو در سفرهای هوایی افزایش بدیم؟

سفرکردن همیشه با خطرات و خطر های بسیاری همراه بوده چه در زمان های قدیم که راهزنان و دزدان دریایی به مسافران و جهانگردان حمله می کردن و چه این روزا که در هر شهر و کشوری پول ها و اطلاعات شخصی مسافران ربوده می شه. واسه مواظبت احتیاجی نیس که مردان مشکی پوش محافظ دنبال شما باشن و از شما مراقبت کنن بلکه عملی که شما انجام می بدید می تونه از شما حفاظت کنه. واسه داشتن یه سفر امن و بی خطر فقط باید کمی رفتار خود رو اصلاح کنین تا تهدیدها رو به کمترین حد ممکن برسونین. در این مقاله نکات ایمنی رو از دید یه محافظ حرفه ای به شما معرفی می کنیم تا بتونین از خود و وسایل خود در سفر حفاظت کنین.

پول-نام-تصویر

همیشه نسبت به دور و برتون آشنایی

سفر امن

آگاه بودن و داشتن سطح بالای هوشیاری در مناطقی که واسه شما ناشناس، بهترین گزینه امنیتی هستش. وقتی که به نقشه یا موبایلتان خیره شده اید، در خیابون ها قدم نزنین. هرچقدر هنگام راه رفتن پریشون تر و نگران تر باشین، شکار مناسب تری هستین.

خودتون رو به آسونی بروز ندین

سفر امن

پوشیدن تیشرت و کلاه به طور کامل نشون دهنده ی گردشگر بودن شما هستش. گذاشتن کیف پول در جیب پشتی، حمل کردن کیف دستی شما رو به هدف راحتی واسه دزدان تبدیل می کنه. تلاش کنین لباس های عادی بپوشید که نشون دهنده ی کشور و ملی بودن شما نباشه و کیف پول خود رو در جیب جلوی سینه تون بذارین یا کیفی به کار گیری کنین که در مقابل بدن شما قرار بگیره. سارقان به دنبال آدمایی هستن که مقاومت کمتری از خود نشون بدن پس هدف راحتی نباشین.

از قبل برنامه ریزی کنین

سفر امن

قبل از تصمیم گیری، برنامه ریزی کنین. قبل از سفر نسبت به مقصدتان اطلاعات جمع کنین تا خطرات بالقوه اونجا رو بشناسین. انتخاب وسیله حمل و نقل قبل از شروع سفر می تونه تهدیدهای احتمالی رو از شما دور کنه.

با مردم بومی صحبت کنین

سفر امن

مردم بومی هر شهر و کشوری به وضعیت جامعه خود آگاه تر هستن و ممکنه به شما راهنمایی های مناسبی واسه انتخاب بهتر حمل و نقل، رستوران و … کنن. مثلا بهترین حمل و نقل زمینی در نیویورک، اتوبوسه درحالی که این به گردشگران پیشنهاد نمی شه. تلاش کنین در سفر با فرد بومی آشنا شید و از پیشنهادهای اون به کار گیری کنین تا هم تجربیات متفاوتی داشته باشین هم در آرامش سفر کنین.

در شبکه های اجتماعی با احتیاط باشین

سفر امن

وقتی که عکسی از تعطیلات خود در شبکه های اجتماعی منتشر می کنین خیلیا باخبر می شن که شما واسه یه مدت بیرون از منزل خود هستین. خونه های هنرمندان بسیاری پس از منتشر کردن عکس های اون ها در تعطیلات به سرقت رفته. شبکه های اجتماعی هم اینجور واسه آدمایی که برنامه ریزی شده سفر می کنن، می تونه خطرناک باشه.

از وسیله تکنولوژیک خود مواظبت کنین

سفر امن

هرگونه فناوری همراهی که در سفر دارین رو امن و قفل کنین. از وای فای عمومی به کار گیری نکنین که خیلی راحت می تونن شما رو حک کنن. گوشی و لپ تاپ خود رو همیشه در کنار خود نگه دارین.

از کیف پول های کوچیک و تاشو به کار گیری کنین

سفر امن

هرچقدر هم با احتیاط باشین بازم امکان دزدی از شما هست. تلاش کنین از کیف پول های کوچیک و تاشو به کار گیری کنین و در اون ها پول کم و کارت های قدیمی بذارین تا در صورت حمله به شما سارقان همون کیف پول رو بدزدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *