باداب سورت‌،محل بیرون آمدن آب زیر زمینی‌ پلکانی عجیب در ایران

 باداب سورت مازندران همون محل بیرون آمدن آب زیر زمینی های پلکانی طبیعی هستن که علاوه بر زیبایی خاص ارزش درمانی خیلی بالایی داشته و البته این تراس ها و استخر های طبیعی فقط در معدود نقاطی از این کره ی خاکی یافت می شن.

مقاله های در رابطه:

  • باداب سورت کجاس؟
  • باداب سورت به رقیبش در آنتالیا حسادت می کنه

طبق شنیده ها، باداب سورت در زبون مردم محلی به معنی اثر آب گازداره. این حوضچه های طبیعی در روستای اورُست منطقه ی کیاسر استان مازندران هستش ان. استخر های طبیعی بسیار حیرت انگیزی که  از سنگ های تراورتن بوجود اومده ان و  در ارتفاعات بالای کوهستانی قرار دارن.

این نوع از محل بیرون آمدن آب زیر زمینی های پلکانی طبیعی فقط در معدود نقاطی از کره ی زمین وجود دارن اما باداب سورت به خاطر رنگ زیبای نارنجی اش که در نتیجه ی غلظت بالای رسوبات دارای اکسید آهن به وجود اومده، منحصر به فرده.

این استخر ها به وسیله آب محل بیرون آمدن آب زیر زمینی های داغ معدنی که بسیار شور هستن و خاصیت درمانی بالایی هم  دارن پر می شه. این آب می تونه واسه درمان درد های روماتیسمی و شکل های جور واجور مشکلات پوستی اثر داشته باشه. 

هم اینکه بازدیدکنندگان می تونن در محیط دیدنی دور و بر قدم بزنن و از تماشای اون ها لذت ببرن. می توان در این استخرها نشست و ساعت ها  از خاصیت درمانی اون به کار گیری کرد که واسه این کار پیشنهاد می شه از کفش های ضد آب به کار گیری کنین. گردشگران می تونن در همون نزدیکی چادر بزنن و از محیط بکر دور و بر لذت برند و خیالشون از واسه نبود حیوانات وحشی راحت باشه. باداب سورت یکی از محبوب ترین و زیباترین نقاط کیاسر حساب می شه. 

انتخاب زمان سفر با شماس. در فصل زمستون هوا ملایم و بارانیه، اما در تابستون گرم و خشک. واسه سفر به این نقطه می توان از کیاسر به وسیله یه تاکسی به طرف این محل بیرون آمدن آب زیر زمینی ها حرکت کرد. معمولا راهنماها از گردشگران درخواست می کنن که هنگام سفر به این محل بیرون آمدن آب زیر زمینی آخر دقت رو به خرج داده تا این منابع طبیعی آسیب نبینند.

نظر شما خوانندگان سایت ما در مورد این جاذبه ی طبیعی کشورمون چیه؟ اگه جاهای دیگری سراغ دارین که نیاز به معرفی داره در قسمت نظرات  با ما در میان بذارین تا گزارش کاملی از اون ها جفت و جور کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *